Choď na obsah Choď na menu
 


Koller Gyula

19. 9. 2009

KOLLER GYULA (Koller Július, Koller Anton Július), Mons., asesor, dekan, kaplán Jeho Svätosti, prelát, spisovateľ, vydavateľ a šéfredaktor, maďarskej národnosti, adresa: Boldog, 925 26 Reca, narodený 1. 4. 1921 v Podunajských Biskupiciach, ordinovaný 23. 6. 1946, 1946 - kaplán Želiezovce, 1946 -kaplán Nové Zámky, 1948 - kaplán Zlaté Moravce, 1949 - kaplán Topoľčany, 1949 - 4 mesiace väznený pre náboženskú angažovanosť, 1950 - farár Melek, 1951 - farár Kráľová nad Váhom, 1957 - farár Šamorín, 1966 - farár Vojka nad Dunajcom, 1970 - administrátor, od r. 1999 - farár Boldog, 1. 1. 2001 - na odpočinku, výpomoc Bratislava - Podunajské Biskupice, 26. 3. 2006 - aj k 18. 6. 2006 - duchovný Bratislava, INÉ FUNKCIE: 1990 - vydavateľ a šéfredaktor maďarského katolíckeho týždenníka Remény, 1999 - asesor, dekan, 2004 - prelát, PUBLIKUJE: Remény, Új Ember, Katolikus Szó, AUTOR: Üdvösségünk előkészítése és megváalósulása, bibli. tört. (spolu so Somogyi Istvánom), Trnava 1972, Katekizmus, r. kat. hittankönyv, Trnava 1984, A szentmise könyörgései, Senec 1991 - 1992, Napi örömhír, köznapi homíliák I - II, Senec, 1992 - 1993, Naptárunk szentjei életrajzok, Senec 1993, PRÍSLUŠNÝ K BRATISLAVSKO - TRNAVSKEJ ARCIDIECÉZE

Celoslovenský zoznam žijúcich kňazov, diakonov a bohoslovcov

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Mons. Koller zomrel 26. novembra 2015 vo veku 94 rokov

(Admin, 18. 6. 2020 8:41)

Zomrel kňaz Bratislavskej arcidiecézy Mons. Július Koller
Pridal Lukáš Uváčik dňa Št, 11/26/2015 - 12:12

Vo štvrtok 26. novembra 2015 o 0.30 hod. v domove seniorov v Trsticiach v okrese Galanta zomrel kňaz Bratislavskej arcidiecézy pápežský prelát Mons. Július Koller. Všemohúci Pán ho povolal k sebe vo veku 94 rokov života a po 69 rokoch kňazskej služby.

Svätá omša spojená s pohrebnými obradmi a pochovaním tela na miestnom cintoríne sa bude začínať vo farskom kostole v Podunajských Biskupiciach v stredu 2. decembra 2015 o 13.00.

Čestný prelát Jeho Svätosti Mons. Július Koller sa narodil 1. apríla 1921 v Podunajských Biskupiciach. Za kňaza bol vysvätený ako 25-ročný dňa 23. júna 1946. Po vysviacke pôsobil ako kaplán v Želiezovciach, Nových Zámkoch, Zlatých Moravciach a Topoľčanoch. V roku 1950 sa stal na rok farárom v Meleku. Od roku 1951 pôsobil ako farský administrátor 6 rokov v Kráľovej nad Váhom, 9 rokov v Šamoríne a 4 roky vo Vojke nad Dunajom. Od roku 1970 až do roku 2001 bol administrátorom a potom farárom v Boldogu. Od roku 2001 žil v Podunajských Biskupiciach, kde bol na odpočinku a zároveň vypomáhal v pastoračnej službe.

Re: Mons. Koller zomrel 26. novembra 2015 vo veku 94 rokov

(Admin, 18. 6. 2020 8:43)

Zdroj: https://www.abuba.sk/abuba/content/zomrel-k%C5%88az-bratislavskej-arcidiec%C3%A9zy-mons-j%C3%BAlius-koller

Žijúci kňazi

(Matysková, 18. 12. 2013 9:48)

Rada by som doplnila zoznam - je tam pani farárka Erdélyová, z evanjelickej cirkvi, starší zboru Svedkov Jehovových, baptistického zboru....